• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه:

۶ درصد خانوارهای کرمانشاه فاقد گاز هستند

  • کد خبر : 14600
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
۶ درصد خانوارهای کرمانشاه فاقد گاز هستند
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه مجموع معادل خانوارهای شهری و روستایی که از نعمت گاز برخوردار هستند را ۹۴.۳ درصد اعلام کرد و گفت: ۶ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان فاقد گاز هستند.

به گزارش پاتاق نیوز، سیروس شهبازی در خصوص وضعیت گازرسانی در استان، اظهار داشت:  شرکت گاز در ۱۳۷۲ به منظور تامین و توزیع گاز و سوخت طبیعی و پاک در بخش‌های مختلف واحدهای صنعتی، تجاری مسکونی تشکیل شد.

وی به وجود ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۴۰ روستا در استان اشاره و بیان کرد: ۲۹ شهر از این تعداد دارای گاز هستند، یعنی ۹۹ درصد از خانوارهای جمعیت شهری گازدار هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیمانکار در شهرهای ریجاب، نوسود و ازگله که فاقدگاز هستند مشغول به فعالیت است، البته گازرسانی به شهر سومار هم به دلیل جمعیت کم آن  فعلا از نظر فنی و اقتصادی توجیه ندارد.

ادامه داد: از ۲ هزار و ۵۴۰ روستای دارای سکنه در استان یک‌هزار و ۵۴۱ روستا معادل ۷۷ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند که تا پایان دولت به ۹۴ درصد خواهد رسید.

وی سرانه هزینه برای اجرای گازرسانی به هر خانوار را در کشور ۱۲ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این سرانه به خاطر شرایط توپوگرافی استان در مرکز استان معادل ۱۵ میلیون تومان و در شهرستان‌های مرزی گاها به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

وی مجموع معادل خانوارهای شهری و روستایی که از نعمت گاز برخوردار هستند را ۹۴.۳ درصد اعلام کرد و افزود: ۶ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان فاقد گاز هستند.

شهبازی به وجود ۶۰۶ هزار مشترک گازدار در استان اشاره و بیان کرد: بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان از مشترکان بخش صنعتی، تجاری و خانگی طلب داریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14600
  • 665 بازدید