• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه تخریب شد

  • کد خبر : 15301
  • ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه تخریب شد
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، از تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون خبرداد.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقابله با تصرف اراضی ملی، اظهار داشت: در این راستا، عزم دستگاه قضایی استان در برخورد با تصرف اراضی ملی، تغییر کاربرهای غیرمجاز و … جدی است.

وی برخورد با متصرفین اراضی ملی را از اولویت های دستگاه قضایی استان دانست و افزود: براین اساس، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده استان از دست متخلفین آزاد شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در راستای مقابله با پدیده تغییر کاربری اراضی که در برخی مناطق استان به‌ویژه حاشیه شهر کرمانشاه به‌شدت دیده می‌شود، از ابتدای امسال تاکنون دستور تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز را صادر کرده‌ایم.

به گفته این مسئول قضایی در این مدت ۱۳۰ حلقه چاه عمیق غیرمجاز هم مسدود شده است.

توسلی‌زاده در ادامه سخنانش با تاکید براینکه دستگاه‌های ذی‌ربط باید در راستای اجرای تکالیف قانونی خود کوتاهی نداشته باشند، خطاب به مسئولین حاضر در این نشست، گفت: تاجایی که می‌توانید نظارت کنید تا تخلفی صورت نگیرد.

وی متذکرشد: تلاش کنید نظارت و کنترلی که برای جلوگیری از تخلف در حوزه اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز دارید به شکل سیستمی باشد تا شاهد کمترین تخلف باشیم.

قاضی القضات استان کرمانشاه در ادامه به نقش مهم فرهنگ‌سازی در پیشگیری از تخلفات هم اشاره کرد و گفت: اهتمام  داشته باشید که اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ آن‌ها را برای مردم تشریح کنید و به گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که مردم خود حافظ و حامی منابع طبیعی و محیط زیست  استان باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15301
  • 162 بازدید