• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

۸۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی در کرمانشاه

  • کد خبر : 3430
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
۸۰ خانواده متقاضی فرزندخواندگی در کرمانشاه

امید قادری در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ اظهار داشت: شرایط این ۸۰ خانواده متقاضی فرزند خواندگی توسط بهزیستی در حال بررسی است. وی اظهار داشت: هم اکنون پنج مرکز غیردولتی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و یک مرکز دولتی (شیرخوارگاه معتضدی) در شهر کرمانشاه وجود دارد که خدمات لازم را به این کودکان ارائه می‌دهند. […]

امید قادری در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ اظهار داشت: شرایط این ۸۰ خانواده متقاضی فرزند خواندگی توسط بهزیستی در حال بررسی است.

وی اظهار داشت: هم اکنون پنج مرکز غیردولتی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و یک مرکز دولتی (شیرخوارگاه معتضدی) در شهر کرمانشاه وجود دارد که خدمات لازم را به این کودکان ارائه می‌دهند.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه تعداد ۹۵ نفر از کودکان بی سرپرست در این مراکز از خدمات مختلف سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۸ کودک نیز در کنار بستگان سببی و نسبی به عنوان امین موقت از امداد ماهیانه سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند.
قادری به شرایط جدید فرزندخواندگی اشاره کرد و افزود: در قانون قبلی کودک در سن ۱۲ سال فرزندخوانده می‌شد، اما در قانون جدید این سن به ۱۶ سالگی رسیده است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد: در قانون قبلی تنها خانواده‌های بدون فرزند می‌توانستند فرزندی را در اختیار داشته باشند، اما در قانون جدید خانواده‌های دارای فرزند نیز می‌توانند فرزندی را به فرزندخواندگی بپذیرند.
وی اظهاز داشت: در قانون جدید دختران مجرد بالای ۳۰ سال و زنان مطلقه در صورت داشتن شرایط می‌توانند فرزندخواندگی انجام دهند.
لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3430
  • 394 بازدید

برچسب ها