• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022
دهه فجر امسال؛

۸۳ پروژه صنعتی در استان کرمانشاه به بهره برداری می‌رسد

  • کد خبر : 15739
  • ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰
۸۳ پروژه صنعتی در استان کرمانشاه به بهره برداری می‌رسد
دهه فجر امسال ۸۳ پروژه صنعتی با سرمایه گذاری یک هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و ۴۱۱ نفر در استان کرمانشاه به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس اداره طرح و برنامه ریزی سازمان صمت استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: این پروژه‌ها در دو دسته احیای واحد‌های راکد و یا طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای به بهره برداری می رسند.

فیض جعفری با اشاره به مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی که قرار است به بهره برداری برسند، افزود: صنایع چاپ و بسته بندی کرمانشاه با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این بخش است.

وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه‌ای فرامان غرب در هرسین که در زمینه دانه بندی شن و ماسه و پودر سنگ فعالیت می‌کند با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۰ نفر از دیگر طرح‌هایی است که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

رئیس اداره طرح و برنامه ریزی سازمان صمت استان اظهار داشت: پروژه کشت و صنعت شاد چین با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال ۵۵ نفر و پروژه مفتول سازان اورامانات با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۵ نفر نیز از دیگر پروژه‌های صنعتی است که دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

فیض جعفری گفت: پروژه تولید ماسک و پارچه «مِلت بلون» برای نخستین بار در غرب کشور با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۴ نفر از دیگر پروژه‌های افتتاحی در شهر کرمانشاه است که با افتتاح این پروژه کمبود پارچه ملت بلون برای تولید ماسک‌های سه لایه برطرف می‌شود.

وی به احیای واحد‌های راکد نیز اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین این طرح‌ها پروژه اسید سیتریک شرکت کیمیا ورزان غرب است که پس از ده سال رکود با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان و ۴۰ نفر اشتغالزایی در شهرک صنعتی فرامان امسال به چرخه تولید باز می‌گردد.

جعفری بیان کرد: بازسازی نیرو محرکه الکترو مکانیک ایرانیان با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی یکی دیگر از مهمترین پروژه‌های راکد در استان کرمانشاه است که دهه فجر به چرخه تولید باز  می گردد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15739
  • 218 بازدید