• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

۹ هزار دانش آموز کرمانشاهی تبلت ندارند

  • کد خبر : 12776
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
۹ هزار دانش آموز کرمانشاهی تبلت ندارند

 به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه بااشاره به تعطیلی مدارس و آموزش مجازی دانش آموزان گفت: ۹ هزار دانش‌آموز استان برای استفاده از برنامه «شاد» تبلت ندارند که اداره کل آموزش و پرورش با همکاری معاونت استانداری باید اقدام لازم را برای تامین تبلت این دسته از دانش‌آموزان انجام دهد. «هوشنگ بازوند» روز شنبه در جلسه […]

 به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه بااشاره به تعطیلی مدارس و آموزش مجازی دانش آموزان گفت: ۹ هزار دانش‌آموز استان برای استفاده از برنامه «شاد» تبلت ندارند که اداره کل آموزش و پرورش با همکاری معاونت استانداری باید اقدام لازم را برای تامین تبلت این دسته از دانش‌آموزان انجام دهد.

«هوشنگ بازوند» روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: تامین این تبلت‌ها از اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نیست اما یکی دو روش برای تامین آنها مطرح شده که لازم است مدیر کل آموزش و پرورش استان آن را پیگیری و تا آخر هفته جاری به نتیجه برساند.

او با اشاره به پیشنهاداتی که در این زمینه به معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود داده است، گفت: اگر این پیشنهادات عملیاتی شود حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کمبود تبلت دانش آموزان جبران می‌شود.

«مجید یزدان‌پناه»، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز از ستاد استانی کرونا در خواست کرد تا زمان تامین تبلت‌های موردنیاز، اجازه مراجعه حضوری معلم در روستاهای کم جمعیت را بدهد.

اعضای ستاد نیز مصوب کردند که اداره کل آموزش و پرورش لیست روستاهای مورد نظر به همراه تعداد دانش‌آموزان آن را تهیه و به دانشگاه علوم‌پزشکی ارسال کند تا این دانشگاه پس از بررسی به نمایندگی از ستاد کرونا نظر خود را اعلام کند.

فرمانداران مدیریت کنند

استاندار کرمانشاه در ادامه این جلسه خطاب به ۱۴ فرماندار استان تاکید کرد: توقع ما از شما مدیریت جدی در مقابله با کرونا و توجه ویژه به سلامت مردم است و اگر وضعیت شهرستانی قرمز باشد ما آن را از چشم فرماندار می‌بینیم.

بازوند افزود: همه فرمانداران به صورت مدیر میدانی وارد شوند و اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا را پیگیری و با موارد تخلف برخورد کنند.

در جلسه امروز، همه فرمانداران جز فرماندار مرکز استان به صورت مجازی و از طریق ویدیو کنفرانس در جلسه شرکت کردند.

انتقاد از شهرداری کرمانشاه

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از جلسه امروز از کم‌کاری شهرداری کرمانشاه در مقابله با کرونا هم انتقاد کرد و گفت: گرچه وضعیت در بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی مقداری بهتر شد اما شهرداری در اماکن عمومی اقدام خاصی برای مقابله با کرونا انجام نداده است.

رئیس ستاد کرونای استان همچنین گفت: با توجه به تصمیم مقامات ارشد برای همکاری بیمارستان‌های نیروهای مسلح و تامین اجتماعی در پذیرش بیماران کرونایی گفت: لازم است در این زمینه مسوُولان این بیمارستان‌ها با دانشگاه علوم پزشکی توافق لازم را انجام دهند.

براساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه میانگین موارد بستری روزانه مبتلایان کرونای استان در مهرماه به ۱۰۶ نفر و میانگین فوتی‌ها هم به ۶ نفر رسیده به طوری که اکنون همه تخت‌های مراقبت ویژه(ICU) استان پر است.

محمودرضا مرادی افزود: اکنون ۵۰۶ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۰۳ نفر از آنان در بخش ICU مراقبت می‌شوند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12776
  • 112 بازدید

برچسب ها