• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

۱۰ درصد جمعیت کرمانشاه سالمند هستند/ «دالاهو» پیرترین شهرستان استان

  • کد خبر : 12489
  • ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
۱۰ درصد جمعیت کرمانشاه سالمند هستند/ «دالاهو» پیرترین شهرستان استان

به گزارش پاتاق نیوز،مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه کرمانشاه ۱۰ درصد جمعیت استان را سالمند عنوان کرد و گفت: کرمانشاه هشتمین استان پیر کشور است. فرحناز فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، ضمن گرامیداشت هفته سالمندان (۷ تا ۱۳) مهرماه به وجود ۱۹۵ هزار و ۷۰۱ سالمند ۶۰ سال به بالا در استان […]

به گزارش پاتاق نیوز،مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه کرمانشاه ۱۰ درصد جمعیت استان را سالمند عنوان کرد و گفت: کرمانشاه هشتمین استان پیر کشور است.

فرحناز فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، ضمن گرامیداشت هفته سالمندان (۷ تا ۱۳) مهرماه به وجود ۱۹۵ هزار و ۷۰۱ سالمند ۶۰ سال به بالا در استان اشاره کرد و اظهار داشت: نرخ سالمندی استان ۱۰.۰۲ درصد است یعنی بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان سالمند هستند.

وی کرمانشاه را هشتمین استان پیر کشور اعلام کرد و گفت: ۳۱۰ سالمند هم‌اکنون در پنج مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در شهرستان کرمانشاه نگهداری می‌شوند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه دالاهو را با نرخ سالمندی ۱۳٫۵۵ درصد و ثلاث باباجانی را با نرخ سالمندی ۶٫۸ درصد را به ترتیب به عنوان پیرترین و جوان‌ترین شهرستای استان معرفی کرد و گفت: در استان ۶ مرکز روزانه توانبخشی سالمندان داریم که با توجه به شیوع ویروس کرونا  خدمات فرهنگی، آموزشی این با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت سالمندان به صورت مجازی ارائه می‌شود.

وی در پایان اشاره‌ای به شعار هفته سالمندان امسال با عنوان «کرونا فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان»، داشت و گفت: مراقبت و سلامت جسمی، روانی سالمندان برای ما مهم است از این رو کسانی که توانایی و امکان حضور در مراکز نگهداری را ندارند با اعزام تیم‌های سیاری از پزشک، مددکار، پرستار، روانشناس خدمات را ارائه می‌دهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12489
  • 102 بازدید

برچسب ها