• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

۱۳ هزار هکتار از اراضی سامانه گرمسیری کرمانشاه آبی شد

  • کد خبر : 11115
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
۱۳ هزار هکتار از اراضی سامانه گرمسیری کرمانشاه آبی شد

به گزارش پاتاق نیوز ، ۱۳ هزار هکتار از اراضی سامانه گرمسیری در شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد. طرح ملی سامانه گرمسیری بزرگ‌ترین طرح عمرانی در تاریخ کشور است که با نگاه ویژه به عمران، آبادانی، کار و تولید در استان‌های مرزی اجرا شد. امروز با حضور رئیس‌جمهور از […]

به گزارش پاتاق نیوز ، ۱۳ هزار هکتار از اراضی سامانه گرمسیری در شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

طرح ملی سامانه گرمسیری بزرگ‌ترین طرح عمرانی در تاریخ کشور است که با نگاه ویژه به عمران، آبادانی، کار و تولید در استان‌های مرزی اجرا شد.

امروز با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس بزرگ‌ترین طرح توسعه منابع آب و خاک غرب کشور به بهره‌برداری رسید فاز اول این شبکه‌های آبیاری زهکشی است با هدف آبیاری کردن ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان‌های کرمانشاه و ایلام که ۱۳ هزار هکتار از این میزان از اراضی سامانه گرمسیری مربوط به شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه است.

سامانه اصلی این طرح ۴۲۰ کیلومتر است که از ازگله تا دهلران ادامه دارد با همت جهادگران خاتم الانبیا (ص) با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

در این طرح با هدایت آب سد داریان پاوه از طریق تونل‌های انتقال نوسود و بازی‌دراز ۵۳ هزار هکتار از دشت‌های دو استان مرزی، کرمانشاه و ایلام سیراب می‌شود که سهم استان کرمانشاه از طرح گرمسیری ۳۴ هزار هکتار است که بهره‌برداری از آن حدود ۱۰ هزار نفر را مشغول به کار کرد.

مجری طرح گرمسیری غرب کشور در خصوص این طرح، اظهار داشت: پروژه‌ای که امروز از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح شد بخش اول شبکه‌های طرح گرمسیری است که شامل ۱۴ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی است که ۱۳ هزار و ۱۰۰ هکتار آن در استان کرمانشاه و یک‌هزار و ۱۰۰ هکتار آن در استان ایلام است.

اقبالی‌منش ادامه داد: همزمان با این شبکه‌ها هشت ایستگاه پمپاژ، ۲ پست برق ۶۳ کیلوولت به ۲۰ کیلوولت و ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال برق در این پروژه افتتاح خواهد شد که در شبکه‌های اجرا شده حدود ۲۲۰ کیلومتر لوله‌های شبکه اصلی درجه یک و دو در این پروژه اجرا شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11115
  • 157 بازدید

برچسب ها