• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

۲۰ بهمن آغاز رسمی برنامه های اکوتوریسم کرمانشاه ۲۰۲۰

  • کد خبر : 9497
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
۲۰ بهمن آغاز رسمی برنامه های اکوتوریسم کرمانشاه ۲۰۲۰

به گزارش پاتاق نیوز، اولین جلسه هماهنگی کمیته های برنامه های گردشگری روستایی و اکوتوریسم ۲۰۲۰ به ریاست مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، معاونین استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و سایر اعضاء برگزار شد. مهندس بازوند گردشگری روستایی ۲۰۲۰ را فرصتی ارزشمند، بی بدیل و بی نظیر برای کرمانشاه دانست و گفت: برگزاری این رویداد با […]

به گزارش پاتاق نیوز، اولین جلسه هماهنگی کمیته های برنامه های گردشگری روستایی و اکوتوریسم ۲۰۲۰ به ریاست مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، معاونین استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و سایر اعضاء برگزار شد.

مهندس بازوند گردشگری روستایی ۲۰۲۰ را فرصتی ارزشمند، بی بدیل و بی نظیر برای کرمانشاه دانست و گفت: برگزاری این رویداد با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد می تواند ضمن رونق گردشگری روستایی،  در سفره مردم نیز نقش آفرینی کند و در توسعه روستاها نیز تاثیر داشته باشد.

استاندار کرمانشاه بیستم بهمن ماه را آغاز رسمی این رویداد اعلام کرد و افزود: برای این رویداد زیرساخت های مناسبی در روستاهای هدف گردشگری ایجاد شده و ظرفیت های موجود نیز از جمله وجود اقامتگاه های بوم گردی توانسته مطلوبی را برای رونق گردشگری، پویایی اقتصاد منطقه و حضور گردشگر فراهم نماید.

رییس شورای سیاستگذاری برنامه های گردشگری روستایی و اکوتوریسم کرمانشاه ۲۰۲۰، با اشاره به ظرفیت های موجود استان و تنوع جغرافیایی، فرهنگی، گردشگری، تاریخی و قومی خاطرنشان ساخت: توسعه گردشگری می تواند زمینه رونق اقتصادی و توسعه پایدار را فراهم کند و به رشد و توسعه ی کسب و کارهای محلی و بازگشت مجدد مردم به روستاها و حفظ میراث بومی کمک نماید.

مهندس بازوند محور گردشگری پنج هزار و ۱۰۰ کیلومتری منطقه اورمانات کرمانشاه را ظرفیت بسیار بالایی برای میزبانی این جشنواره بزرگ جهانی دانست و اظهار داشت: علاوه براورامانات در تمامی مناطق استان روستاهای هدف گردشگری برای میزبانی از گردشگری آماده هستند و به یقین کرمانشاه ثروتی بی نظیر برای ایجاد اشتغالزایی با توسعه گردشگری در اختیار دارد. 

رییس شورای سیاستگذاری کرمانشاه ۲۰۲۰ اهمیت گردشگری را به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار یادآور شد و تصریح کرد: برنامه های متنوع گردشگری روستایی بر اساس توافق حاصله با دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری و یاری ظرفیت بخش خصوصی در این رویداد برگزار می شود.

در پایان این جلسه کمیته های راهبردی و اجرایی رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ معرفی و شرح وظایف تدوین شده با رویکرد جذب گردشگران و رونق  اقتصاد منطقه تبیین و تشریح شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9497
  • 303 بازدید

برچسب ها