• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

جشنواره سراسری تئاتر مرصاد

  • کد خبر : 2342
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
جشنواره سراسری تئاتر مرصاد

حجت‌الاسلام رحیم جعفری در کفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرصاد در استان خبرداد و اظهار داشت: این جشنواره در گذشته در قالب ۹ دوره منطقه‌ای و استانی برگزار شده اما امسال با حضور ۱۸ استان کشور برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه این جشنواره فراخوان این جشنواره در دو […]

حجت‌الاسلام رحیم جعفری در کفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرصاد در استان خبرداد و اظهار داشت: این جشنواره در گذشته در قالب ۹ دوره منطقه‌ای و استانی برگزار شده اما امسال با حضور ۱۸ استان کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره فراخوان این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی ۲۳ اسفند ماه ۹۶ انجام شده است عنوان کرد: پنج موضوع مهم از جمله دفاع مقدس و مقاومت، ایثار و شهادت و مدافعان حرم برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

جعفری با اشاره به اینکه ۱۱۲ اثر شامل ۴۹ اثر صحنه‌ای و ۶۳ اثر خیابانی از ۱۸ استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است گفت: ۱۲ اثر صحنه‌ای، هشت اثر خیابانی، یک اثر مهمان و یک اثر جمعی و در مجموع ۲۲ اثر توسط هیئت داوران انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره سراسری تئاتر مرصاد از ۲۲ تا ۲۶ مرداد ماه در اسلام‌آباد غرب و افتتاحیه ساعت ۱۰ صبح فردا برگزار می‌شود افزود: یک گروه از کرمانشاه و دو گروه از اسلام‌آباد غرب در این جشنواره منتخب شده‌اند.

جعفری با اشاره به اینکه دبیرخانه دائمی این جشنواره در سال گذشته افتتاح شده است بیان کرد: ممکن است در سال آینده تمام کشور در برگزاری آن دخیل باشند و باید با معاونت هنری توافق شود و به صورت اعتبارات ملی مورد حمایت وزارت فرهنگ قرار بگیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2342
  • 318 بازدید

برچسب ها