• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

آغازطرح آزمایشی طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در کرمانشاه

  • کد خبر : 2507
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
آغازطرح آزمایشی طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در کرمانشاه

حامد لعل‌بخش سرپرست شهرداری کرمانشاه امروز در گفتگو با “پاتاق نیوز” گفت: ۱۵۰ دستگاه تاکسی خطوط دانشگاه آزاد و فرودگاه شهرکرمانشاه در فاز نخست طرح، به تجهیزات پرداخت الکترونیک مجهز شدند. لعل بخش افزود: این کار براساس تفاهم‌نامه‌ای که سازمان تاکسیرانی با پست بانک و شرکت کارت اعتباری ایرانیان منعقد کرده است صورت می‌پذیرد و […]

حامد لعل‌بخش سرپرست شهرداری کرمانشاه امروز در گفتگو با “پاتاق نیوز” گفت: ۱۵۰ دستگاه تاکسی خطوط دانشگاه آزاد و فرودگاه شهرکرمانشاه در فاز نخست طرح، به تجهیزات پرداخت الکترونیک مجهز شدند.
لعل بخش افزود: این کار براساس تفاهم‌نامه‌ای که سازمان تاکسیرانی با پست بانک و شرکت کارت اعتباری ایرانیان منعقد کرده است صورت می‌پذیرد و بر‌اساس این تفاهم‌نامه رانندگان تاکسی برای نصب دستگاه‌های کارت خوان بر روی تاکسی‌ها هیچگونه مبلغی را پرداخت نمی‌کنند.
وی در خصوص تنوع کارت‌هایی که امکان پرداخت کرایه با آن‌ها وجود دارد، گفت: تمامی کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب امکان پرداخت کرایه از طریق این دستگاه را دارد.
به گفته این مسؤول، در اجرای آزمایشی طرح امکان پرداخت کرایه هم به طور الکترونیک و هم به طور نقدی وجود دارد.
وی اضافه کرد: رانندگان تاکسی با شرکت در دوره‌های آموزشی چگونگی کارکردن با دستگاه‌ها، چگونگی انتقال اطلاعات به حساب تاکسیرانان، و سایر شرایط استفاده و نگهداری از دستگاه‌های کارت خوان آموزش می‌بینند.
لعل‌بخش افزود: به منظور هوشمندسازی سیستم حمل و نقل عمومی (تاکسی) و ایجاد بستر مناسب درخصوص استفاده از این خدمات برای عموم مردم و افزایش سطح رفاه تاکسیرانان، اقداماتی در زمینه‌های مختلف صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: راممدگان تاکسی در صورت اجرای این طرح می‌توانند از خدمات رفاهی شامل اعطای اعتبار ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی برای خرید کالا و دریافت خدمات خودرویی مانند، صافکاری، نقاشی، مکانیکی، دریافت خدمات پزشکی به صورت اقساطی مانند دندانپزشکی و فیزیوتراپی، امکان خرید لاستیک به صورت اقساطی، امکان دریافت بیمه خودرو به صورت اقساطی، امکان دریافت خدمات آموزشی و فنی برای تاکسیرانان و خانواده آ‌ن‌ها به صورت نقدی استفاده کنند.
لعل‌بخش تصریح کرد: برای استفاده از خدمات و تسهیلات کارت اعتباری برای رانندگان تاکسی، معرفی‌نامه سازمان تاکسیرانی الزامی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2507
  • 353 بازدید

برچسب ها