• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

۳۰ درصد پرونده‌های ورودی دادسرای کرمانشاه مربوط به حوادث رانندگی است

  • کد خبر : 9748
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
۳۰ درصد پرونده‌های ورودی دادسرای کرمانشاه مربوط به حوادث رانندگی است

به گزارش پاتاق نیوز، به گفته دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه ۳۰ درصد پرونده‌های ورودی به دادسرای استان را پرونده‌های مربوط به حوادث رانندگی تشکیل می‌دهد. محمدحسین صادقی در نشست با برخی از نمایندگان شرکت‌های بیمه استان، با تاکید بر کاهش مدت زمان رسیدگی فرآیند دادرسی پرونده‌های قضایی و تعیین تکلیف فوری نسبت به پرونده‌هایی […]

به گزارش پاتاق نیوز، به گفته دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه ۳۰ درصد پرونده‌های ورودی به دادسرای استان را پرونده‌های مربوط به حوادث رانندگی تشکیل می‌دهد.

محمدحسین صادقی در نشست با برخی از نمایندگان شرکت‌های بیمه استان، با تاکید بر کاهش مدت زمان رسیدگی فرآیند دادرسی پرونده‌های قضایی و تعیین تکلیف فوری نسبت به پرونده‌هایی که واجد پیچیدگی خاص نیست، اظهار کرد: در ماده ۸۶ قانون دادرسی کیفری این ظرفیت پیش بینی شده که بتوانیم فرآیند طولانی دادرسی را بگونه‌ای کوتاه کنیم که زمان تحقیق تا اجرای حکم در صورت امکان یک روز طول بکشد.

به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، صادقی تصریح کرد: سرعت دهی رسیدگی به فرآیند دادرسی باعث از دور خارج شدن بسیاری از پرونده‌ها می‌شود و کمک می‌کند تا شعب تحقیق و دادگاه‌ها به موضوعاتی که نیاز به تحقیق و تمرکز بیشتری دارند، بپردازند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: کاهش هزینه‌ها، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری مراجعین و کاهش نارضایتی مردم از دیگر مزایای رسیدگی سریع به این نوع از پرونده‌ها است.

وی اضافه کرد: گاها پیش می‌آید یک مراجعه کننده به خاطر یک پرونده تصادف نزدیک به یک سال در رفت و آمد است، درحالی که با همکاری شرکت‌های بیمه‌ای می توان فرآیند رسیدگی به چنین پرونده‌هایی را در طول چند روز به سرآنجام رساند.

صادقی یادآورشد: در رسیدگی به این پرونده‌ها باید با احساس مسئولیت به حقوق شهروندی نیز توجه کنیم و شرکت‌های بیمه‌ای این مقوله را مد نظر داشته باشند که همه پرونده‌های تصادف نیاز به صحت سنجی طولانی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: معمولا اکثر پرونده‌های تصادفات چیزی برای پنهان کردن ندارند، برای همین تنها روی پرونده‌هایی که مشکوک هستند باید تمرکز کرد.

دادستان کرمانشاه بابیان اینکه ۳۰ درصد از پرونده‌های ورودی به دادسرا را پرونده‌های مربوط به حوادث رانندگی تشکیل می‌دهند، اعلام کرد: از ۳۵۰۰ پرونده‌ای که در ماه به دادسرای کرمانشاه وارد می‌شود، نزدیک به هزار پرونده آن مربوط به پرونده‌های حوادث رانندگی است.

وی در ادامه پیشنهاد داد، در محل دادسرای کرمانشاه دفتری برای استقرار نمایندگان شرکت‌های بیمه ای دایر شود تا در تسریع رسیدگی به پرونده‌های تصادفات موثر باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9748
  • 183 بازدید

برچسب ها