• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

۳۳۵ دانشجوی خارجی این دانشگاه بدون مشکل به کشورشان بازگشتند

  • کد خبر : 9738
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
۳۳۵ دانشجوی خارجی این دانشگاه بدون مشکل به کشورشان بازگشتند

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر دفترهمکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی گفت: با همکاری وزارت علوم برای دانشجویان خارجی این دانشگاه مجوز خروج صادر کردیم و بدون هیچ مشکلی و در سلامت کامل به کشورشان بازگشتند. هادی حجاریان بااشاره به تحصیل بیش از ۳۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه رازی، اظهارکرد: در پی شیوع بیماری کرونا و […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر دفترهمکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی گفت: با همکاری وزارت علوم برای دانشجویان خارجی این دانشگاه مجوز خروج صادر کردیم و بدون هیچ مشکلی و در سلامت کامل به کشورشان بازگشتند.

هادی حجاریان بااشاره به تحصیل بیش از ۳۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه رازی، اظهارکرد: در پی شیوع بیماری کرونا و تعطیلی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه از یک هفته پیش مقدمات بازگشت این دانشجویان به کشورشان را فراهم کردیم.

وی اضافه کرد: برای همه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه رازی با همکاری وزارت علوم مجوز خروج صادر کردیم تا بتوانند به کشورشان بازگردند.

 مدیردفتر همکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه رازی بابیان اینکه بیشتر دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه رازی از کشور عراق هستند، تصریح کرد: هرچند با شیوع کرونا، عراق برخی از مرزهای خود را با کشور ما بسته بود، اما ممانعتی برای بازگشت این دانشجویان به کشورشان در مرزها وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: پیش از آنکه این دانشجویان به کشورشان بازگردند، از همه آنها تست گرفتیم و خوشبختانه هیچکدام از آنها به کرونا مبتلا نشده بودند.

حجاریان یادآورشد: اکنون هم با دانشجویانی که به کشورشان بازگشته‌اند در ارتباط هستیم و آنطور که به ما گزارش کرده‌اند، همه آنها در سلامت هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: البته از تعداد ۳۵۰ دانشجوی خارجی که در دانشگاه داریم، نزدیک به ۱۵ دانشجو به دلیل ادامه انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی که دارند خواستار این شده‌اند که در دانشگاه بمانند.

وی اضافه کرد: تمام تدابیر لازم برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا به این دانشجویان اندیشیده شده و بلوک خوابگاهی که در آن  مستقر هستند را بصورت مرتب ضدعفونی می‌کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9738
  • 209 بازدید

برچسب ها