• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

۵۰ درصد مردم کرمانشاه شب‌ها آب ندارند/ ورود فاضلاب شهر به رودخانه‌های قره‌سو و آبشوران

  • کد خبر : 12295
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
۵۰ درصد مردم کرمانشاه شب‌ها آب ندارند/ ورود فاضلاب شهر به رودخانه‌های قره‌سو و آبشوران

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: تقریبا ۵۰ درصد مردم شهر کرمانشاه شب‌ها آب ندارند، شیرفلکه‌ها را می‌بندیم با ۱۲۶ هزار مترمکعب شهر را می‌چرخانیم. علی‌رضا کاکاوند در خصوص وضعیت شبکه توزیع آب و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر کرمانشاه در حین بازدید محمد‌باقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: تقریبا ۵۰ درصد مردم شهر کرمانشاه شب‌ها آب ندارند، شیرفلکه‌ها را می‌بندیم با ۱۲۶ هزار مترمکعب شهر را می‌چرخانیم.

علی‌رضا کاکاوند در خصوص وضعیت شبکه توزیع آب و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر کرمانشاه در حین بازدید محمد‌باقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از کارگاه تصفیه خانه آب شرب کرمانشاه، اظهار داشت: تقریبا ۵۰ درصد مردم شهر کرمانشاه شب‌ها آب ندارند، شیرفلکه‌ها را می‌بندیم چون مخازنی نیست الان تقریبا نصف ۵۰ درصد ظرفیت مخازن ما وجود ندارد با ۱۲۶ هزار مترمکعب شهر را می‌چرخانیم.

وی به فرسودگی شبکه انتقال آب و میزان بالای هدر رفت آب اشاره و بیان کرد: یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه داریم که ۴۵ درصد آن باید اصلاح شود این در حالی است که کل اعتبار سال گذشته در بخش شبکه ۵۰۰ میلیون تومان بوده که ۷۰ درصد تخصیص یافته و  امسال شده یک‌میلیارد تومان که با این مبلغ شبکه یک کوچه را هم نمی‌توانیم اصلاح کنیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه به مشکلات بخش فاضلاب هم اشاره و بیان کرد: تقریبا الان عمده فاضلاب شهر کرمانشاه وارد رودخانه قره‌سو و آبشوران می‌شود.

وی در خصوص اولویت‌بندی برای اجرای طرح‌ها در این بخش گفت: اگر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار باشد  ۱۹ نقطه اتصال را به هم وصل کرده و راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ حداقل می‌توانیم فاضلاب را از شهر بیرون کنیم و تا نزدیک تصفیه خانه ببریم تا مقداری از نارضایتی مردم کم شود، البته کل طرح فاضلاب کرمانشاه حدود یک‌هزار  و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12295
  • 129 بازدید

برچسب ها