• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

با ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای باید نیروی انسانی توانمند تربیت کرد

  • کد خبر : 5243
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰:۳۲
با ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای باید نیروی انسانی توانمند تربیت کرد

به گزارش پاتاق نیوز،  ماموستا ملاقادر قادری با تأکید بر این مطلب که صنایع دستی از دیرباز در این مناطق رونق داشته است گفت : صنایع دستی پاوه عاملی برای اشتغالزایی وایجاد درآمد برای خانواده بوده که بایستی بیشتر موردتوجه قرارگیرد. وی با اشاره به این مطلب که آموزشهای فنی وحرفه ای در منطقه باید […]

به گزارش پاتاق نیوز،  ماموستا ملاقادر قادری با تأکید بر این مطلب که صنایع دستی از دیرباز در این مناطق رونق داشته است گفت : صنایع دستی پاوه عاملی برای اشتغالزایی وایجاد درآمد برای خانواده بوده که بایستی بیشتر موردتوجه قرارگیرد.
وی با اشاره به این مطلب که آموزشهای فنی وحرفه ای در منطقه باید تقویت شود گفت : باتوجه به عملکرد مناسب ارائه شده و فعالیت ها و اقدامات مثبت صورت گرفته بایستی خروجی این اقدامات برای مردم مشهود باشد.
امام جمعه پاوه در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت : زمان آن رسیده است که مسئولین به میان کار بیایند و بر اساس احادیث و روایات دینی ” عمل به جای شعار ” را سرلوحه کار خود قرار دهند .

وی بیان داشت : با ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای در حوزه های مختلف باید نیروی انسانی توانمند و صاحب تخصص و مهارت تربیت کرد و اینگونه نباشد که پس از دریافت گواهینامه به حال خود رها شوند و می بایست با حمایت دستگاه های اجرایی ذیربط از ایشان حمایت شود که انشاء اله منجر به اشتغال شود .

ماموستا ملاقادرقادری باتوجه به اهمیت و نقش آموزش های فنی وحرفه ای گفت: ارائه آموزشهای فنی ومهارتی متناسب با نیاز و اقلیم منطقه می تواند در ایجاد اشتغال مولد تاثیرگذار باشد.

وی بر نهادینه نمودن فرهنگ مهارت آموزی و فرهنگ کار تاکیدکرد وگفت: باتوجه به اهمیت موضوع در خطبه های نمازجمعه مردم و جوانان را به فراگیری آموزشهای مهارتی ترغیب می نمایم.

امام جمعه پاوه گفت: مسئولان باید برای اشتغال دانش آموختگان فنی وحرفه ای چاره اندیشی کنند تاجوانان بیکار ما با میل و رغبت بیشتری ازمراکز آموزش فنی وحرفه ای و کسب مهارت استقبال کنند. 
وی اضافه کرد: دولت اعتبارات لازم را برای امور اجرایی و آموزشی اختصاص می دهد و کارگزاران نظام هم زحمت می کشند اما باید نتیجه این اقدامات رضایتمندی مردم باشد. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5243
  • 537 بازدید

برچسب ها